top of page

Teacher Training /Level 1/

Tříletá příprava ke zkoušce Level 1 na učitele Iyengar jógy. Kurz bude zahájen od září 2023.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Teacher Training /Level 1/
Teacher Training /Level 1/

Čas & Místo

01. 9. 2023 18:00 – 06. 9. 2026 13:00

Brno-Žabovřesky, Fanderlíkova, 616 00 Brno-Žabovřesky, Česko

Kurz

Rámcový průběh tříletého kurzu

Během prvního ročníku bude důraz kladen na vlastní praxi studentů,  zvládnutí předepsaných ásan a pránájámy, bude vyučováno jejich provádění  a výuka.

Od konce prvního ročníku začne trénink výuky ásan ve skupinách  spolužáků z kurzu, náslech a asistence na vedení pravidelných hodin  certifikovaných učitelů, postupně bude probíhat i výuka korekce studentů  při cvičení, organizace lekce (pravidla sestavování sekvencí), skládání  praktického programu jak pro vlastní potřebu, tak pro skupinu žáků.

V závěrečném ročníku se k výše uvedenému přidají doporučení jak si  uvědomit zvláštní potřeby jednotlivých osob a jak poskytnout pomoc  v jednodušších případech zdravotního handicapu, proběhne i výuka cvičení  vhodných při různých lehčích, relativně běžných zdravotních potížích.

Průběžně budou přednášky z oblasti filosofie (výklad základní filosofie  jógy, textů staré Indie), přednášky z anatomie a fyziologie (zejm. ve  vztahu k jógové praxi), první pomoci, psychologické a právnické minimum  pro učitele jógy a bezpečnost při práci.

Na konci třetího ročníku lze u České asociace Iyengar jógy podat žádosto připuštění ke zkoušce na Úroveň 1 (Level 1), která opravňuje vyučovat Iyengar jógu na dané úrovni s celosvětovou působností. Součástí  žádosti je doporučení od některého z vyučujících učitelů, případně od  učitele certifikovaného Level 2 a vyšší, s nímž je student v pravidelném  studijním kontaktu.

Délka kurzu

Kurz trvá tři roky. Zahrnuje osm víkendových seminářů a jeden pětidenní letní kurz v každém ročníku.

Program víkendů

Pátek:    18:00-20:00 (ásany)

Sobota: 8:30-12:30  (pránájáma, ásany)

                 14:00-16:00  (teorie)16:30-18:30  (ásany)

Neděle:  8:30-13:00  (pránájáma, ásany)

Místo konáníYoga centrum Brno, Fanderlíkova 3206/74, Brno 616 00

Důležité informace a podmínky přihlášení

Před přihlášením je nutná minimálně tříletá zkušenost se cvičením Iyengar jógy.

Celá výuka učitele Iyengar jógy spočívá v aktivním přístupu k vlastní  jógové praxi a vyžaduje velké nasazení ze strany studentů. Proto je  rovněž velmi důležitá motivace ke studiu a výuce. Je třeba si uvědomit,  že absolvování tříletého kurzu studenta automaticky neopravňuje  k získání doporučení ke zkoušce. Doporučení ke zkoušce potom vychází ze  zralosti a míry připravenosti studenta, k nimž absolvování tříletého  studia významnou měrou přispívá.

Od studentů je rovněž očekáván otevřený přístup v informovanosti  vyučujících o svém zdravotním stavu a jeho případných průběžných změnách  během tříletého studia.Z důvodů náročnosti studia není možné kurz absolvovat při těhotenství a vážných zdravotních problémech.

Vážné zájemce o studium prosíme o zaslání předběžné přihlášky na: e-mail: ucitelska.vyuka.brno@gmail.com.

Další informace ohledně studia, tj. podrobné podmínky, oficiální přihlášku, cenu, termíny obdrží vybraní studenti.

Studenty a zájemce o toto studium, kteří se hlásili již v minulosti, tj. před vypsáním tohoto kurzu, prosím o odeslání nové předběžné přihlášky.

Vyučující certifikovaní lektoři

Mgr. Pavla Vyskočilová

 začala před lety cvičit Iyengar jógu pod vedením MUDr. Jana Černého,  absolvovala první brněnský výcvik pro učitele pod vedením Gabrielly  Giubilaro a Davida Meloniho a následně doplňující studium a zkoušku Junior I v Německu. Deset let vyučovala Iyengar jógu v Yoga centru Brno. Nyní vyučuje ve vlastním studiu Yogena v Brně. Byla na několika studijních pobytech v Indii a pravidelně cestuje na workshopy předních světových učitelů. Pavla má právnické vzdělání, je aktivní součástí našeho soudnictví a současně s jógovou praxí plní i mateřské povinnosti.

MUDr. Jan Černý

je jedním ze zakládajících členů České asociace Iyengar jógy. Je  dlouholetým žákem Gabrielly Giubilaro, pravidelně se vzdělává u předních světových učitelů Iyengar jógy a s některými z nich pořádá  pravidelně workshopy v Brně. Spolu s nimi vychoval a při studiu podpořil dvě generace nových učitelů Iyengar jógy. Jógu vyučuje v Brně v Yoga  Centru Brno. Pracuje  ve vlastním nestátním zdravotnickém zařízení RehaYog, spol. s r.o. jako privátní lékař v oboru rehabilitace. K terapii využívá kromě klasických  postupů rehabilitace i metody a techniky Iyengar jógy a akupunktury.

Share This Event

bottom of page